Poznejte nás lépe o nás

Narodila jsem se v Rusku. V nádherném kraji kolem kavkazských hor. Žili jsme tam ve vícejazyčném prostředí. Od dětství jsem ráda hodně mluvila, a to v různých jazycích. Bylo tam totiž mnoho menších národů.

Na představeních ve školce jsem vždy chodila za Sněhurku a mívala jsem dlouhé bílé vlasy. Při nacvičování básničky před vystoupením jsem pletla a přehazovala slabiky, jak jen se mi to zlíbilo. Vzpomínám si, maminka se hodně nabrečela. Později se jí také lidé ptali, jakým jazykem mluvím.

S jazyky tedy pracuji ráda od dětství. Později jsme se přestěhovali do Volgogradu. V páté třídě na základní škole jsme začali s angličtinou. Cítila jsem se jako v sedmém nebi, když přišlo na výuku cizího jazyka. Chtěla jsem také vědět více a více. No, a tak jsem se pořád ptala a rušila ostatní, za což nebyli moc rádi. Učitelka angličtiny mě doporučila přeložit do speciální anglické školy. Angličtinu se tam ale žáci učili už od druhé třídy, a to každý den. Dali mi tedy podmínku, že musím znalosti během půlroku doučit, což byla pořádná výzva. Člověk ale přeci rád dělá to, co ho baví. Navíc mi pomáhala jedna velmi ochotná učitelka. A šlo to, zvládla jsem to.

Natalija Hečková

Po studiích na Volgogradské univerzitě jsem pracovala v Rusku jako tlumočnice angličtina a italštiny, což jsem milovala. Mojí aprobací je literatura, k níž mám rovněž velkou slabost. V Rusku jsem se také seznámila se svým budoucím manželem. Padli jsme si do oka, a tak se stalo, že jsem se provdala do Čech. Máme dvě nádherné děti. Přestože už jsou chlapci dospělí, moc ráda vzpomínám na mateřskou. Zůstala jsem na ní dohromady šest let, a to mi ještě přišlo jako málo. Děti jsou přeci nejlepší na světě. Během mateřské jsem se učila česky, i když později v práci jsem musela zvládnout naprosto jinou slovní zásobu. Nejvíce jsem asi bojovala s výslovností. Pamatuji si, že jsem rozesmála spoustu lidí, než jsem se naučila mluvit česky. Nyní vedu soukromé hodiny cizích jazyků. Neučím však jako učitelka, nýbrž jako tlumočnice, což lidé při lekcích oceňují.

Moje velké hobby Dekupáž

Svůj volný čas věnuji kromě jazyků dekupáži. Objevila jsem ji poměrně nedávno, naprosto mne ale nadchla. Když mám jen trochu času, zavřu se v ateliéru a vytvářím obrazy či jiné předměty.

2

Zaujali jsme Vás?